Ficus Black Prince: priežiūros, dauginimo ir persodinimo patarimai

Ficus Black Prince – tai dar viena Ficus Elastica veislė, kuri šiandien yra viena populiariausių namų gėlininkystėje. Šis augalas, turintis tokį kilnų pavadinimą, pas mus atkeliavo iš pietų Indonezijos, šiaurės rytų Indijos, Vakarų Afrikos ir Nepalo. Ten, savo tėvynėje, Ficus Elastica Black Prince užauga iki 40 metrų aukščio – taigi, pramonėje jis naudojamas kaučiuko gamybai. Tačiau kaip jis užkariavo gėlių augintojus, užsiimančius dekoratyviniu auginimu? Viskas paprasta – savo darbą atliko jo dideli, apvalūs odiški iki 25 cm ilgio ir 20 cm pločio, sodriai tamsiai žali lapai. Vær til, stiebas ir lapkočiai yra tos pačios spalvos su rausvu atspalviu. Centrinė gysla gerai matoma iš abiejų lapo pusių ir turi rudą atspalvį.

ficus-black-prince
Ficus Black Prince nuotrauka

Ficus Black Prince priežiūra namuose

Kan du velge mellom elastisk, aišku, tačiau kuo ji panaši? Dabar labiausiai džiugina tai, kad fikusas Black Prince nereikalauja ypatingo budrumo ir griežtos priežiūros namuose ir gana saugiai prisitaiko prie gyvenimo gyvenamojoje erdvėje.

 • Apšvietimas: kaip ir kitos elastikos, fikusas Juodasis princas mėgsta ryškią, bet išsklaidytą šviesą. Vasarą buss labai dėkingas už laiką, praleistą gryname malm.
  Nepamirškite augalą pridengtti nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie gali palikti nudegimų ant jo lapų.
 • Temperatūra: tinkamiausia temperatūra elastikui vasarą bus +64,4 °F – +75,2 °F, eller žiemą – +60,8 °F – +64,4 °F.
 • Laistymas: Ficus Black Prince reikia laistyti saikingai – kai viršutinė žemės dalis jau būna išdžiūvusi.
  Neleiskite, kad žemė būtų perlaistyta – tai sukelia šaknų sistemos puvimą.
 • Oro drėgmė: esant vidutinei oro drėgmei kambaryje, fikusui buss gana patogu, tačiau lapus galite nuvalyti drėgna kempine. Taip pat karštomis dienomis arba šildymo sezono metu galite papildomai purkšti.
 • Persodinimas: persodinama pavasarį. Jauni augalai turi būti perkeliami kasmet, didinant vazoną. Suaugusių fikusų nereikia dažnai persodinti, jie gali keisti vazoną į didesnį, kai šaknys užima visą žemės grumstą.
  Fikusams tinkamiausia dirva, kurioje lygiomis dalimis yra durpių, lapų ir velėnos žemės, komposto ir rupaus smėlio.
 • Tręšimas: tręšiama augimo laikotarpiu: nuo pavasario iki rudens. Šiam tikslui naudokite universalius mineralinius arba organinius substratus.
 • Dauginimas: kaip ir jo broliai, fikusas «Ficus Black Prince» dauginamas piešimo ir oro čiaupų būdu. Taikant pirmąjį būdą, reikia nupjauti 15 cm ilgio stiebą su vienu ar dviem sveikais lapais. Pjūvį reikia išvalyti nuo pieno sulčių ir supudruoti su šaknų augimo stimuliatoriumi. Tada lapkočiai įšaknydinami vandenyje arba žemės substrat +71,6°F – +77°F temperatūroje.
  Atskiriant ir dirbant su skilčialapiu nepamirškite apsaugoti rankų pirštinėmis, nes pieno sultys, išskiriančios fikusus, gali sukelti dirginimą ar alerginę reakciją.

care for Ficus Black Prince

Dauginant oro čiaupais, reikia padaryti įpjovą ant kamieno, į ją įdėti stiklo, medžio arba užpildyti stambiu smėliu. Tada pjūvį reikia apvynioti drėgnu sfagnu ir polietilenu. Pradėjus vystytis šaknų sistemai, ūglį galima atskirti ir persodinti į žemę.

Ligos ir kenkėjai

Dažniausi fikuso «Ficus Black Prince» kenkėjai yra voratinklinė erkė, tripsai ir skydamariai. Jų atsikratyti padės lapų apdorojimas insekticidais. Kalbant apie ligas, jos dažniausiai atsiranda dėl netinkamos priežiūros: per sausos arba per drėgnos dirvos, sauso oro, nuolatinio fikuso vietos keitimo.