Ficus Microcarpa ženšenis: priežiūra, dauginimas ir persodinimo patarimai

Vienas iš populiariausių bonsai medžių yra fikusas mikrokarpa, dar vadinamas kiniškuoju banjanu. Visame pasaulyje šis medis naudojamas kraštovaizdžio formavimui, taip pat kaip vazoninis medis patalpose. Jei ieškote idealaus bonsai medžio, tinkamo auginti patalpoje, kininis banjanas tikrai yra puikus pasirinkimas. Jis gali atlaikyti įvairias aplinkos sąlygas ir vis tiek vešėti.

Be kiniškojo banjano, yra keletas ficus microcarpa medžio atmainų. Kai kurios iš šių veislių yra Žalioji kalva, Žaliasis smaragdas, Malajų banjanas, Tigro žievės figmedis ir dar keletas kitų. Nors visi šie medžiai iš esmės yra ficus microcarpa medžiai, jų lapai ir žievė šiek tiek skiriasi.

Ficus Microcarpa Ginseng
Ficus Ginseng Bonsai nuotrauka

Ficus microcarpa yra kilęs iš Pietryčių Azijos, auga Indijos ir daugelyje kitų Azijos regionų. Natūraliai augantis šis medis gali pasiekti 50-60 pėdų aukštį. Ant šio medžio augančios figos yra natūralus maisto šaltinis daugeliui vietinių gyvūnų.

Šio medžio figos užauga maždaug pusės colio dydžio; iš pradžių jos būna žalios spalvos, bet vėliau tampa juodos. Šie vaisiai nėra labai tinkami vartoti žmonėms, nors nėra nuodingi, jų skonis tikriausiai nepatiks daugumai žmonių. Ficus microcarpa medžio vaisiais mėgsta maitintis paukščiai.

Tinkamomis sąlygomis kininis banjanas lengvai suformuoja antžemines šaknis; šios šaknys formuojasi ant senos žievės, jei laja turi daug lapų ir ore yra pakankamai drėgmės. Jei oro šaknys susiformuoja, galite jas patrumpinti arba palikti tokias, kokios yra, priklausomai nuo savo skonio ir norimo medžio stiliaus.

ficus-ginseng-microcarpa-bonzai

Kadaise fikusus microcarpa buvo sunku rasti, tačiau šiais laikais vis daugiau šiltnamių medelynų turi jų atsargų. Galite nusipirkti pradinį medelį ir auginti jį pagal bonsai madą arba įsigyti tų bonsai medelių, kurie importuojami iš Azijos.

Norint auginti ficus microcarpa kaip bonsai medelį, reikia patalpos, kurioje būtų daug saulės. Jei namuose neturite patalpos, kurioje dieną būtų daug šviesos, galite ją pakeisti liuminescencine lempa, tačiau, kaip visada, geriausia natūrali šviesa. Šio medžio nenorite perlaistyti, nes šaknys supus. Vietoj to, kad laistytumėte reguliariai, pabandykite laistyti augalą ir atidžiai stebėti viršutinį dirvožemio sluoksnį; nelaistykite tol, kol viršutinis dirvožemio sluoksnis šiek tiek neišdžius.

 

Roots of Ficus Ginseng
Ficus Ginseng šaknys nuotrauka

Kalbant apie dirvožemį, reikėtų rinktis gerai drenuotą bonsai dirvožemį. Svarbu, kad nenaudotumėte bet kokios rūšies dirvožemio, kuris sulaikytų drėgmę. Kol medis aktyviai auga, galite jį maitinti įprastomis kambarinių augalų trąšomis, tačiau naudokite tik pusę rekomenduojamo kiekio. Kai medis pradės žiemoti, jo tręšti nebereikės.

Šiltuoju metų laiku fikusą microcarpa taip pat galite pastatyti lauke, kad jis gautų pakankamai šviesos, tačiau kai temperatūra nukris iki 55 F ir mažiau, medelį reikės įnešti į vidų.

Ficus Ginseng priežiūra namuose

 • Apšvietimas: Microcarpa yra šviesą mėgstantis fikusas, jis turi skanauti ryškią išsklaidytą šviesą. Jis taip pat gerai pakenčia pusšešėlį, o esant dirbtiniam apšvietimui toliau auga kaip ir anksčiau.

Kaip ir kitus fikusus, Ficus Microcarpa Ginseng reikėtų šešėliuoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie augalui kenkia.

 • Temperatūra: vasarą mėgsta +64,4°F – 73,4°F temperatūrą, o žiemą termometro stulpelis neturėtų nukristi žemiau +60,8°F.

Jei vasara buvo karšta, Ficus Ginseng reikės šiek tiek vėdinti.

 • Laistymas: laikotarpiu nuo pavasario iki rudens augalui reikia daug vandens. Tarp procedūrų žemė turi būti sausa, maždaug 3 cm gylyje.
 • Svarbu: įsitikinkite, kad žemės grumstas neišdžiūsta ir nėra permirkęs, o vanduo padėkle neužsistovi – nieko gero iš to nebus.
 • Oro drėgmė: Ficus Microcarpa mėgsta didelę oro drėgmę, todėl, laimei, reaguos į kasdienį purškimą du kartus per dieną. Taip pat galite jį palepinti šiltu dušu, bet ne dažniau kaip kartą per mėnesį. Ir, žinoma, neatsiejama vandens procedūrų dalis yra lapų trynimas drėgna kempine.

Purškimui geriausia naudoti virintą vandenį, kad ant lapų neliktų baltų dėmių. Šilto dušo metu reikia uždengti medžio kamieną, kad ant jo nepatektų vandens. Be to, norėdami padidinti drėgmę prie augalo, galite naudoti padėklą su šlapiais akmenukais.

Ficus Microcarpa Ginseng

 • Repot: Persodinkite medelį maždaug kas trejus-ketverius metus, kad jis išliktų sveikas. Medelį reikėtų persodinti tik jo augimo ciklo metu, o persodinę nelaikykite jo tiesioginiuose saulės spinduliuose, o pirmąsias vieną ar dvi savaites laikykite daliniame pavėsyje.
 • Maitinimas: Nuo ankstyvo pavasario iki rudens medelis kas dvi savaites tręšiamas kompleksinėmis trąšomis arba specialiomis bonsams auginti skirtomis trąšomis. Žiemą tręšimas sumažinamas iki vieno karto per mėnesį (laistymo metu).
 • Vainiko formavimas: kaip suformuoti vainiką, kad jis atitiktų jūsų estetinius reikalavimus arba būtų panašus į bonsai? Iš tikrųjų tai nebus problema, nes ženšenio ūgliai yra labai plastiški ir jais galima manipuliuoti. Jei jums patinka labiau šakotas vainikas, tuomet reikėtų nupjauti medžio viršūnę, paliekant tik 5 cm ilgio ūglius. Vainiką galite formuoti didžiausios šakos augimo kryptimi.

Taip pat būtina dažnai genėti, kad bonsai atrodytų kaip paveikslas. Kas 6-8 lapus reikia nupjauti į 2 dalis.

Yra keletas būdų, kaip dauginti Ficus Microcarpa Ginseng:

Piešinys (iškarpos): anksti pavasarį auginiai pjaunami iki 15 cm ilgio. Tuomet jie paliekami stiklinėje vandens, kad apsivalytų nuo pieno sulčių. Tada įšaknydinami durpių, smėlio ir vermikulito mišinyje.

Šaknų pjovimas: suaugusiam augalui nupjaunama dalis stuburo ir pasodinama į žemę taip, kad viršuje būtų 2,5 cm. Tada nugarėlę uždenkite polietileno plėvele, laistykite kartą per savaitę ir reguliariai vėdinkite.

Oro išleidimas: reikia ratu nuo kamieno nupjauti 2-3 cm pločio žievę. Ši vieta apvyniojama drėgnu sphagnum ir polietilenu. Samanos turi būti nuolat samanotos. Kai atsiranda naujų šaknų, šią kamieno dalį reikia nupjauti ir pasodinti į žemę.

Reikėtų pažymėti, kad visi persodinti naminiai fikusai ženšeniai turės įprastą formą ir požeminę šaknų sistemą.

Fikusų ligos ir kenkėjai

Ficus microcarpa Ginseng yra itin ištvermingas augalas, todėl tinkamai prižiūrint jį galima apsaugoti nuo įvairių problemų. Medžio ligos gali pasireikšti tik dėl netinkamos priežiūros:

 • Jei kambaryje, kuriame stovi Microcarpa, yra skersvėjis, dažnai krenta temperatūra arba prastas apšvietimas, o laistoma per daug, tai bus priežastis, dėl kurios žali lapai krenta.
 • Dėl nepakankamo apšvietimo žiemą, prasto laistymo ir sauso oro lapai pirmiausia gali pagelsti, o paskui nukristi.
 • Tręšimo trūkumas gali pasireikšti apatinių lapų pageltimu.
 • Tačiau dėl padėkle užsistovėjusio vandens lapai neabejotinai pradės pūti ir juoduoti. Jei taip vis dėlto nutiko, nedelsdami ištraukite augalą iš vazono, nupjaukite pažeistas šaknis ir dalį kamieno, kad fikusas neeikvotų papildomų pastangų.
 • Tačiau kaip atgaivinti nuskurdusį fikusą, jei jis nudžiūvo? Pirmiausia reikėtų patikrinti visas ankstesnes klaidų versijas ir jas pašalinti, tada parazitų buvimą, jei vėl ne, reikia suprasti giliau.

Pirmiausia reikia ištraukti šaknis ir jas ištirti. Supuvusias ir sudžiūvusias šaknis reikia nedelsiant pašalinti. Jei yra kenkėjų, jų taip pat reikėtų atsikratyti (žr. toliau). Jei ant plonos šaknų sistemos dalies atsirado išpūtimas, tai gali reikšti šaknų nematodą, kuris trukdo augalui normaliai vystytis. Tokiu atveju reikia atsikratyti fikuso ir užkrėsto dirvožemio.

Jei kenkėjai: voratinklinė erkė, miltligė ir skydamaris, medį reikia apdoroti insekticidais. Pašalinus visas problemas, fikusas ženšenis greitai atsigaus ir toliau džiugins savo šeimininkus.