Fikusų bonsai – sodininkystės ir meno sintezė

Bonsai medeliai suteikia sodininkui galimybę sujungti sodininkystę ir meną, o fikusų bonsai yra puikus pasirinkimas pradedantiesiems. Jis atrodo kaip miniatiūrinė didžiųjų bonsai medžių, su kuriais daugelis žmonių yra susipažinę, versija.

Yra keletas Ficus bonsai veislių, iš kurių galite rinktis, ir visos jos yra lėtai augančios ir puikiai tinka naudoti kaip kambarinius bonsai medelius. Šiuos augalus nėra sunku prižiūrėti, tačiau turite išmokti tinkamai juos prižiūrėti, o paskui stropiai tai daryti.

Kambariuose

Nesvarbu, kokios rūšies fikusų bonsai pasirinksite, augalą visada turite laikyti patalpoje. Kai kurie augintojai mėgsta, kai esant švelniam orui augalas kelioms valandoms pastatomas verandoje. Tikriausiai tai yra gerai, tačiau dažniausiai augalas turėtų būti laikomas patalpoje.

Niekada neimkite augalo į lauką žiemos mėnesiais.

Laistymas

Fikusų bonsai laistymo poreikiai nesudėtingi, tačiau juos prižiūrėti reikia labai nuosekliai. Prieš įpilant daugiau vandens, žemė turėtų būti sausa, BET ji neturėtų būti sausa labai ilgai.

Persodinimas

Dirbant su fikusų bonsai, persodinimas yra svarbi processo dalis. Nors nenorite persodinti daugiau, nei būtina, naują vazoną turėtumėte keisti kas dvejus ar trejus metus. Paprastai taip ilgai galima laukti todėl, kad, kaip minėta, šie augalai auga lėtai.

Kai kurie fikusų bonsai staigiai auga. Žinoma, kai tik pastebėsite, kad augalas yra perpildytas, turėtumėte nedelsdami jį persodinti. Kitais atvejais geriausia persodinti pavasarį. Kai augalas buss įkeltas į naują vazoną, kelias savaites laikykite jį atokiau nuo saulės šviesos. Tai leis šakrims įsitvirtinti. Pasibaigus šiam laikui, galėsite tęsti įprastą augalo priežiūrą.

Ficus Bonsai

Formuoti

Bonsai medžio formavimas – tai menas. Tai atliekama naudojant genėjimo ir vielos išdėstymo derinį, kad medis įgautų norimą formą. Tai įgūdis, kurio išmokstama ir kuris tobulinamas laikui bėgant.

Daugelis vietinių medelynų siūlo bonsai medelių formavimo kursus. Jei esate naujokas šioje meno formoje, tikrai verta lankyti užsiėmimus, o ne bandyti mokytis skaitant knygą. Būdami pamokoje turėsite galimybę dalyvauti praktiniame mokyme, o mokytojas buss šalia ir atsakys į visus klausimus bei pakreips jus tinkama linkme.

Skirtingai nei kiti kambariniai augalai, fikusų bonsai atspindi jūsų asmeninį skonį ir stilių. Jūs ne tik rūpinatės augalu, bet ir formuojate jį, kad jis būtų ne tik gražus, bet ir 100 % unikalus.

Bonsai augalai gali būti meno kūriniai, pokalbių objektai ir gražiausi jūsų namų interjero aksesuarai. Jei norite išbandyti šią meno formą, apsilankykite vietiniame medelyne ir pradėkite.