Ficus Belize: Pleie, reproduksjon og transplantasjonsråd

Rubber Tree ‘Belize’ er en interessant eviggrønn stueplante. Den foretrukne plasseringen for gummitreet ‘Belize’ er et halvskyggelagt sted med et permeabelt og humusaktig innendørs plantesubstrat. Under optimale forhold vokser Ficus elastica ‘Belize’ oppreist og forgrenet, og når høyder på opptil 1,8 m og bredder på omtrent 1 m. Denne varianten har følgende farger: mørkegrønn, blekgrønn, kremhvit eller lys rosa. Selve platen har en bred-oval form med en skarp spiss på toppen av bladet, glatt, læraktig, blank. Den sentrale venen av en lilla nyanse, kommer til uttrykk på begge sider. Bladene vokser til 23 cm i lengde og 13 cm i bredden, bladstilken kan nå 2,5 cm. Unge, ennå ikke blomstrende blader er innhyllet i rosa uberørte til 18 cm lange. Ficus Belize ser veldig eksotisk ut, så den er perfekt for alle rom.

Ficus Belize
Ficus Belize nuotrauka

Ficus Belize priežiūra namuose

Šis augalas, nors ir priklauso elastica rūšiai, bet namuose reikalauja kruopščios priežiūros.

  • Apšvietimas: Kadangi šios rūšies fikusas yra įvairiaspalvis, jam reikalingas ryškus apšvietimas. Ficus Belize gali tikti pietiniai, pietryčių ar pietvakarių langai, taip pat «pasivaikščiojimai» gryname ore vasarą.

Svarbu! Nepamirškite savo žaliojo favorito pridengti nuo tiesioginių vidurdienio saulės spindulių.

  • Temperatūra: vasarą augalas geriausiai jausis +68°F – +77°F temperatūroje, žiemą minimali riba turėtų būti +59°F.
  • Laistymas: vasarą fikusą Belizą reikia laistyti kasdien arba po dienos, o žiemos sezonu – kartą per mėnesį, daugiausiai – kartą per savaitę.
    Kuo žemesnė temperatūra žiemą, tuo rečiau augalą reikia laistyti.
  • Drėgmė: vasarą būtina kasdien purkšti švariu, pastovios kambario temperatūros vandeniu, o žiemą, priklausomai nuo temperatūros, purškimo dažnumas mažėja.
  • Persodinimas: kaip ir daugelį giminingų Belizo fikusų, kasmet persodinti reikia tik jaunus augalus, o vazonas keičiamas į didesnį (pridėkite apie 2 cm skersmens). Suaugusių fikusų taip dažnai persodinti nereikia, užtenka kartą per kelerius metus. «Kilmingo» amžiaus augalai išvis neperpjaunami, o tik pakeičiamas viršutinis žemės sluoksnis.
  • Tręšimas: tręšiama nuo pavasario iki rudens 2-4 kartus per mėnesį, žiemą, jei šalta, rečiau, jei šilta – nenutraukti. Tam tikslui naudokite universalias, kompleksines trąšas, kaitaliodami organines ir mineralines. Daugiausia reikia užtikrinti azoto tiekimą.
  • Dauginimas: dauginama auginiais ir oro čiaupais. Pirmuoju atveju nupjaukite pavasarinį jauniklį arba stiebo lapkočius iki 15 cm su keliais lapais. Apatiniai lapai pašalinami, o viršutiniai atsargiai surišami į ryšulėlį. Įsišaknijimas vyksta specialiame durpių ir smėlio arba perlito substrate. Kai pasirodo pirmosios šaknys, jaunas augalas persodinamas į fikusams įprastą dirvą.

Dauginant oru būtina padaryti pjūvį ir uždengti jį drėgnomis samanomis bei polietilenu ant kaimo ūglio. Sfagnas visada turi būti drėgnas. Kai tik pasirodys šaknys, sfagnas bus atskirtas ir kartu su samanomis persodintas į įprastą dirvožemio mišinį.

  • Genėjimas: išpjaunami tik per ilgi ūgliai. Genima žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį.

Ficus Belize at home

Fikusų ligos ir kenkėjai

Fikusas Belizas yra labai reiklus, bet kartu atrodo labai patraukliai, todėl daugelis gėlininkų nori jį turėti savo kolekcijoje. Tokiu atveju jie turi būti atidūs visoms šio augalo nepalankioms sąlygoms. Taigi dėl temperatūros, šviesos ir drėgmės pokyčių fikusui gali kristi lapai. Per didelė drėgmė ir žemėje užsistovėjęs vanduo sukelia grybelines ligas. Jei taip atsitinka, nedvejodami optimizuokite laistymą ir turinio temperatūrą, o vainiką reikėtų nupurkšti fungicidais. Dėl grybelio taip pat gali pradėti džiūti fikuso lapai. Tokiu atveju taip pat padės purškimas fungicidu. Iš kenkėjų pavojingiausi yra skydamaris ir miltligė, nuo kurių galima atsikratyti nuėmus sugeriamąją medvilnę, pamirkytą alkoholyje, ir patrynus lapus sisteminių insekticidų tirpalu.