Ficus Macrophylla: Hooldus ja hooldusnõuanded

Ficus Macrophylla puhul on nende tervise säilitamiseks vaja palju hoolt ja hooldust. Selles blogipostituses räägime erinevatest viisidest, kuidas Ficus Macrophylla eest hoolitseda, kuidas neid paljundada ja kuidas neid edukalt ümber istutada. Samuti anname mõned kasulikud nõuanded, et teie Ficus Macrophylla püsiks terve ka järgnevatel aastatel!

ficus macrophylla bonsai

Ficus Macrophylla hooldus kodus

Ficus macrophylla on suur igihaljas puu, mis võib oma looduslikus kasvukohas kasvada kuni 30 meetri kõrguseks. Tal on suured, läikivad rohelised lehed, mis on kuni 12 tolli pikad ja laiad. Puu toodab väikeseid kollakasvalgeid õisi, mis muutuvad söödavateks viljadeks.

Ficus macrophylla hooldamiseks kodus peate tagama talle rohkelt päikesevalgust ja vett. Puu saab kõige paremini hakkama orgaanilise aine rikkalikus mullas. Samuti peaksite puu kasvuperioodi jooksul iga paari kuu tagant väetama.

Kui elate piirkonnas, kus talved on külmad, peate oma Ficus macrophyllat külma eest kaitsma, mähkides ta kotiriide sisse või paigutades ta kasvuhoonesse.

Ficus macrophylla ümberistutamisel on oluline kaevata auk, mis on kaks korda laiem kui puu juurepall. Samuti peaks auk olema piisavalt sügav, et puu juured oleksid täielikult kaetud. Pärast ümberistutamist kastke puud sügavalt ja hoidke mulda niiskena, kuni puu kinnistub.

Ficus Macrophylla paljundamiseks on mitmeid viise:

Seemnetega – on kõige tavalisem ja lihtsam paljundamismeetod. Seda võib külvata igal aastaajal, kuigi kevadel on kõige parem. Pisikesed seemned tuleks külvata pinnale hästi kuivendatud, niisutatud seemnesegule ning hoida soojas ja niiskes klaasi või kile all. Taimed idanevad tavaliselt nelja kuni kaheksa nädala jooksul.

Õhukastmine – valige terve vars, mis on vähemalt ühe aasta vanune. Tehke lõikamine poolenisti läbi varre, tolmutades seda soovi korral juurdumishormoonipulbriga. Mähkige haav tihedalt sphagnum-mohraga, seejärel ümbritsege kogu sammalepall läbipaistva plastiga. Kinnitage plastmass teibi või kummipaelaga.

Hoidke sammal kindlasti niiskena, kuid mitte vett täis, ning nelja kuni kaheksa nädala pärast peaksid juured lõikekohale tekkima. Pärast juurdumist võib õhukihi emataimest välja lõigata ja potti panna.

Lõikamine – paljundamiseks pistikute abil võtke hiliskevadel või varasuvel tervetest tüvedest kuue tolli pikkused pistikud. Eemaldage kõik peale kahe ülemise lehe, seejärel kastke pistiku lehtedeta ots juurdumishormoonipulbrisse. Pistke lõiked hästi kuivendatud istutussegusse, seejärel kastke hästi ja hoidke niiskena. Juurdumine toimub tavaliselt nelja kuni kaheksa nädala jooksul.

Haigused ja kahjurid

Ficus macrophylla on üldiselt vähe hooldatav taim, kuid on mõned haigused ja kahjurid, mis võivad probleeme tekitada. Nende hulka kuuluvad juuremädanik, lehepõletik, mädanik ja jahutussid. Nõuetekohane hooldus ja hooldamine aitab neid probleeme vältida.

  • Juurimädanik on fikustaimede puhul tavaline probleem. Seda võib põhjustada liigne kastmine või fikuse istutamine halvasti kuivendatud pinnasesse. Kui te arvate, et teie fikusel on juuremädanik, on oluline see potist eemaldada ja istutada see ümber värskesse, hästi kuivendatud mulda.
  • Lehepõletik on teine levinud probleem fikustaimede puhul. Selle põhjuseks võib olla liiga suur niiskus lehtedel või õhus olevad seente eosed. Kui näete lehepõletikku, on oluline eemaldada kahjustatud lehed ja suurendada õhuvoolu taime ümber.
  • Pikkskaal on putukaliik, mis võib fikustaimi nakatada. Need putukad toituvad taime mahlast ja võivad põhjustada tõsiseid kahjustusi. Kui näete oma Ficus’il soomuskärbse, on oluline taim putukamürgiga töödelda.
  • Mealybugs on teine putukatüüp, mis võib fikustaimi nakatada. Need putukad toituvad taime mahlast ja võivad põhjustada tõsiseid kahjustusi. Kui näete oma Ficus’il jahukärbseid, on oluline taim putukamürgiga töödelda.