Ficus Abidjan: kopšana, pavairošana un pārstādīšanas padomi

Starp zīdkoka pārstāvjiem Ficus elastica Abidjan ir izcēlies ar savu spēju nepretenciozai dekoratīvai eksistencei. Un tās šķirne Ficus Abidjan kļuva par mājas puķkopības vainagu. Papildus tam, ka šis augs izskatās vienkārši satriecoši: lielas, platas ovālas tumši zaļas lapas līdz 25 cm garas un līdz 18 cm platas, tāpēc tam joprojām nav nepieciešama godbijīga kopšana – tas ir īsts atradums kādam, kurš vēlas sākt audzēt puķes mājās. Ficus Elastica Abidjan aug tikai vertikāli un nepārsniedz 1,5 m garumu. Tomēr ir eksemplāri, kas brieduma stadijā sāk sazaroties. Fotoattēlā jūs varat redzēt šo skaistuli un pārliecināties, ka šis fikuss var būt brīnišķīgs papildinājums jūsu mājas siltumnīcai.

Ficus-Elastica-Abidjan
Ficus Abidžana foto

Abidžānas fikusu kopšana mājās

Lai mājās izaudzētu veselīgu un spēcīgu Abidžānas fikusu, jums nav jāizgudro velosipēds, jums tikai jāievēro visvienkāršākie ieteikumi, kas ļaus jums izbaudīt auga kopšanu.

 • Apgaismojums: šai fikusa šķirnei patīk spilgta izkliedēta gaisma bez tiešiem saules stariem.
  Ilgstoša atrašanās ēnā var palēnināt auga augšanu.
 • Temperatūra: vasarā temperatūra jāuztur +64,4 °F – 75,2 °F, ziemā +60,8 °F – +64,4 °F.
 • Gaisa mitrums: Abidžanam patīk bieža apsmidzināšana, silta duša reizi mēnesī (ar aizvērtu augsni) un berzēšana. Ziemā lapas var noslaucīt tikai ar mitru sūkli.
 • Laistīšana: šim fikusam optimāla būtu mērena laistīšana, kad zeme ir mazliet sausa, piemēram, vasarā 1-2 reizes nedēļā, bet ziemā vēlams uz pusi mazāk. neļaujiet zemei izžūt, jo tas var izraisīt lapu nokrišanu.
  Neļaujiet augsnei izžūt, jo tas var izraisīt lapu nokrišanu.
 • Pārstādīšana: Jaunie augi jāpārstāda katru gadu, bet pieaugušie – tikai tad, ja podiņš ir kļuvis ciešs. Pārstādīšanas laikā augam jānodrošina labs drenāžas slānis. Kad fikuss parādās jaunā augsnē, tas sāk intensīvi augt.
 • Barošana: Barošana notiek aktīvās augšanas laikā, t. i., no pavasara līdz rudenim. Šim nolūkam labi noder šķidrie mēslošanas līdzekļi, kurus var mainīt: organiskais/minerālais mēslojums.
 • Pavairošana: Abidžānu pavairo divējādi: Ar zīmēšanu (ar asu nazi nogriež stublāja virsotni, no griezuma izņem piena sulu, un pašu griezumu iesakņo vai nu ūdenī, vai tieši zemē) un ar gaisu (nogriež vienu trešdaļu stumbra, griezumā ievieto stikla gabaliņu vai kādu rupju smilti, lai tas nesaplūst, tad apsedz ar sūnām, polietilēnu un nostiprina. Kad parādās saknes, stumbrs tiek nogriezts un iestādīts zemē).

Slimības un kaitēkļi

Starp kaitēkļiem, kas var izraisīt trauksmi, mums jau sen zināms vairogs, zirnekļa ērce un simtkāji. Pirmo lapu dēļ tās sāk nokalst, pārklājas ar tumšiem plankumiem un nokrīt. Lai atbrīvotos no vairoga, lapas jānoslauka ar ziepjūdeni un jāapsmidzina ar aktelīna šķīdumu. Ja telpā samazinās mitrums, gaiss kļūst sausāks, tas novedīs pie zirnekļa ērces parādīšanās. Lai atvadītos no zirnekļa ērces, lapas jānoslauka ar ziepjūdeni. Ja vēlaties izvairīties no šī parazīta, tad biežāk apsmidziniet Abidžanu ar tīru ūdeni istabas temperatūrā. Bet, lai atbrīvotos no zirnekļēdēm, jums jāpārstādīs fikuss jaunā sterilizētā augsnē un jādezinficē podiņš vai pat jānomaina tas pret citu.